הדרכת הורים

מירב שרייבר מטפלת רגשית מוסמכת

ברגע שהבאנו ילד לעולם נולד אבא ונולדת אמא. אף אחד לא צריך ללמד אותנו להיות הורים.

כל אבא וכל אמא נושאים בתוכם את כל התנאים כדי להתפתח להיות ההורה הפוטנציאלי הטוב ביותר עבור הילד שלהם. לכן אני מאמינה שהדרכת הורים, מטרתה אחת – להוציא החוצה את הפוטנציאל הזה שכבר קיים.

לתת להורה קול, לתת לו אומץ ולאפשר לו לעשות את מה שהוא יודע לעשות. ובמקביל לראות את מה שמגביל את הקול ההורי לצאת החוצה ולשחרר גם את זה. (כמו אמונות מגבילות, השפעות תרבותיות וחברתיות שליליות וכדומה).

הדרכות הורים

הדרכת הורים לגיל הרך

אין לי מילים לתאר לכם עד כמה חשוב ללמוד על הגיל הרך כדי שיהיו לנו את הכלים וההבנות והיכולת להגיב נכון לכל השינויים המהירים והחשובים שעוברים הילדים שלנו בשלבי ההתפתחות בגיל הרך. הדרכת הורים לגיל הרך מאפשרת לכם לבנות בסיס איתן, תומך ואוהב למערכת היחסים שלכם עם הילדים שלכם. בואו להדרכה על כל שאלה. התקפות זעם, גמילה, שינה, יחסי אחים, גבולות, וויסות רגשי או תחושתי. בואו כדי ללמוד עוד על התקופה היפה והחשובה בחייו של הבן אדם שאתם מגדלים.

הדרכות הורים למתבגרים

אתם מבולבלים, אבודים, כועסים, מתוסכלים, ואין לכם עם מי לדבר? הכל בסדר. ככה זה מתחיל, אבל זה יכול להשתנות. בואו ללמוד על נפלאות גיל ההתבגרות. בואו להיזכר בגיל ההתבגרות שלכם ולמה אתם הייתם זקוקים. בואו להתחבר מחדש עם הגיל המופלא והמרתק הזה כדי ליצור קשר עמוק ומשמעותי עם המתבגרים שבביתכם. בהדרכת הורים לגיל ההתבגרות תקבלו ידע וכלים יצירתיים והמון אמפתיה לעבור את התקופה עם חיוך.

טיפול דיאדי

טיפול דיאדי יעיל במקרים שבהם רוצים להבין, לשפר ולהתמקד ביחסים שבין ההורה והילד. כאשר היחסים שלכם עם הילדים טובים, מאפשרים, רגישים, אוהבים ומכבדים, אתם מאפשרים לילדים שלכם לאהוב את עצמם ולפתח קשרים חברתיים חיוביים עם חברים ובני זוג.

הדרכת הורים

הדרכת הורים בהתאמה לתקופה בה אנו חיים

אני מאמינה גדולה בהדרכת הורים, במיוחד בתקופה בה אנו חיים. כשאין לנו הרבה זמן להשקיע בתפקיד החשוב ביותר בעולם – הורות. המחקרים האחרונים מצביעים כולם על ההשפעה הרב מערכתית שיש לסביבת הגידול הראשונה של הילד על התפתחות המוח והעולם הקוגניטיבי, רגשי שלו. לחלקנו יש נטייה והדרכה מבית הורינו ולחלקנו פחות. ישנם הורים שרוצים להמשיך את מורשת הוריהם בגידול ילדים וישנם שלא, אך לא יודעים כיצד לשנות אותה.

ההורות של היום היא מאד בודדה ואנו ניזונים מאתרים, שמועות, המלצות ועצות של אחרים ושוכחים או לא יודעים להקשיב לקולות הפנימיים שלנו, ולאינטואיציה הטבעית שבנו. בהדרכת הורים אני מדריכה אתכם להקשיב לעצמכם ומנגישה לכם גם את התאוריה של התפתחות הילד בכל גיל (כי אף אחד לא לימד אותנו). יחד אנחנו מוצאים פתרונות יצירתיים ויעילים לאתגרים של היומיום שלכם שמבוססים על היכולות, הזמן והמתנות שקיימות כבר אצלכם. חלק מהתוצאות שתקבלו מהדרכת הורים הם לתקשר טוב יותר עם הילדים שלכם, לגרום לילדים שלכם להקשיב,לכבד ולשתף פעולה. לחיות באווירה של כבוד הדדי, הרמוניה, שמחה ואהבה.

אז אם אתם מרגישים שאתם חייבים שינוי בבית כי משהו לא עובד טוב. ואתם לא יודעים באמת מה הילדים שלכם מרגישים ומה עובר עליהם. אם אתם רוצים להפסיק את מעגל הצעקות, האשמות, העונשים והוויכוחים ולהתחיל מערכת יחסים חדשה עם ילדכם. אם אתם מרגישים שהילד שלכם לוחץ לכם על מקומות מהעבר ואינכם מצליחים להגיב באופן בוגר ומכבד. אם אתם מתמודדים לעיתים קרובות עם רגשות אשמה, עייפות, עצבים, מתח ותסכול מההורות שלכם. אם אתם רוצים ללמוד מהי סמכות אמיתית וגבולות ללא עונשים ואלימות. אם אתם רוצים חזון הורי, וחינוך לעצמאות ותקשורת מקרבת. הדרכת הורים מאפשרת לכם את כל זה ועוד…..

בהדרכת הורים אני מלמדת אתכם להבין את השלב ההתפתחותי של ילדכם. אני מתבוננת אתכם בהתנהגות, ובשיח ביניכם לבין הילדים. אני חושבת אתכם כיצד יש לפעול ומה יש לעשות כדי לשנות את המצב בבית. אני תומכת בהתפתחות ובהתבגרות התגובות שלכם כהורים ומשקפת לכם את החוזקות. והרגע שאני הכי אוהבת בהדרכת הורים זה החיוך של ההורים בדלת כשאנחנו נפרדים. חיוך שאומר הכל.

תחומי התמחות

שמי מירב, אני תרפיסטית בהבעה ויצירה מוסמכת משרד הבריאות מאז שנת 2000. בעלת אישור ממשרד הבריאות.

הלימודים והעבודה המעשית היו מרתקים ומעשירים, התמחיתי בתרפיה בתנועה ובאומנות.

בלימודי קונסטלציה משפחתית עפ”י ברט הלינגר עם ישי גסטר ולימודי תורות המזרח בשילוב פסיכולוגיה מערבית בבית הספר RIDHWAN, ארה”ב.